Realizacje

Linia paletyzacji worków 25kg i 30 kg robotem Kawasaki

1. Główne założenia

Projekt, dostawa, montaż i uruchomienie linii do transportu i paletyzacji worków o masie 25 kg i 30 kg o łącznej wydajności 15 t/h z transportem i pakowaniem palet.

2. Opis aplikacji

Worki są pakowane jednocześnie na dwóch pakowaczkach półautomatycznych. Worki z pakowaczek są odbierane jeden przenośnik taśmowy. Na przenośniku taśmowym z pakowaczek worki są podawane z automatycznym zachowaniem separacji. Worki podane są na moduły przenośnikowe rolkowe napędzane na których ulegają dalszej separacji. Na kolejnych modułach przenośnikowych worki są poddawane formowaniu z wibrowaniem i kalibracją powierzchni. Na końcu ciągu transportu worków jest przenośnik rolkowy przystosowany do współpracy z chwytakiem. Palety puste podawane są automatycznie z magazynku palet do dyspensera folii który nakłada arkusz folii o wymiarach 1200x800 mm na paletę. Następnie palety podawane są automatycznie do miejsca paletyzacji robotem Kawasaki ZD130. Po załadowaniu paleta z workami jest transportowana do owijarki z obrotowym stołem gdzie następuje foliowanie wstępne, nałożenie arkusza folii na górę palety i foliowanie ostateczne palety. Opakowanie palety folią jest deszczoodporne i ogranicza przenikanie wilgoci. Po zapakowaniu paleta jest automatycznie transportowana i buforowana na przenośniach rolkowych. Ostatni moduł odbiorczy jest przystosowany do bezpiecznego odbioru palet wózkiem widłowym z dwóch stron przenośnika.

3. Korzyści

  • Na niewielkiej powierzchni hali magazynowej zostały zaprojektowane kompaktowo linie do worków i palet.
  • Wydajność rzeczywista produkcji wzrosła o 300 % .
  • Wygrodzone z hali magazynowej pomieszczenie na gniazdo paletyzacji i pakowania zapewnia bezpieczeństwo pracy, izoluje urządzenia od pyłu i niskich temperatur związanych z bliską odległością bramy głównej magazynu. 

4. Urządzenia

W skład linii wchodzą : przenośniki do worków, przenośnik formujący worki, spłaszczarka worków z automatyczną nastawą z panelu sterującego typu worka, moduł odbiorczy worków chwytakiem robota, moduł do załadunku palet workami przez robota, przenośniki rolkowe buforujące palety, owijarka automatyczna do palet, dyspenser folii – urządzenie do nakładania arkusza folii podkładowej na pustą paletę ,dyspenser folii na towar na palecie, magazynek palet na 15 palet typu EUR, ogrodzenie panelowe z siatki zgrzewanej z wejściami serwisowymi pod kontrolą systemu bezpieczeństwa, robot Kawasaki AD130, chwytak do worków.
Linia transportu i montażu drzwi
Paletyzacja kartonów robotem na trzy palety z buforem

Oferta

Transport technologiczny

Transport magazynowy

Paletyzacja i pakowanie

Przenośniki i urządzenia

Dołącz do nas na portalach social media: